تبلیغات در اینترنتclose
از مسئولیت مدنی چی میدونید؟!
زمان جاری : دوشنبه 04 تیر 1397 - 6:13 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 21
نویسنده پیام
kara
آنلاین

ارسال‌ها : 43
عضویت: 10 /8 /1396
از مسئولیت مدنی چی میدونید؟!
مسئولیت های مدیران را از یک سو به اعتبار مدنی و کیفری بودن آن ها و از سوی دیگر به اعتبار اینکه هر یک از این دو دسته از مسئولیت ها خود بر مبنای وضع آن ها در قانون تجارت و یا قوانین دیگر، قابل تفکیک هستند، می توان دسته بندی نمود :
1- مسئولیت مدنی مدیران شرکت بامسئولیت محدود : این نوع مسئولیت خود به دو نوع تقسیم بندی می شود. یکی بر مبنای قواعد حقوق مدنی و دیگری بر مبنای قانون تجارت. منظور از قواعد حقوق مدنی هر مقرره قانونی یا قاعده حقوقی خارج از حقوق تجارت به ویژه به نحو منعکس در قانون مدنی است.این گونه خسارت ممکن است حاصل رابطه قراردادی میان مدیران و شرکت با شرایط خاص خود باشد. قانون تجارت تقریباَ در مورد مسئولیت مدنی مدیران که به سمت آن ها مرتبط باشد چیزی نمی گوید. حتی در این قانون وظایف صریحی برای مدیران نمی توان پیدا کرد تا خودداری از انجام آن را مستوجب مسئولیت دانست.
2- مسئولیت کیفری مدیران شرکت بامسئولیت محدود: این نوع مسئولیت به دو دسته تقسیم می شود.
یکی مسئولیت کیفری خارج از قانون تجارت و دیگری مسئولیت کیفری به موجب قانون تجارت. برای آگاهی بیشتر توصیه می کنیم به وب سایت مرجع کارا ثبت مراجعه بفرمایید.
امضا کاربر
با ما در ثبت تغییرات کارا ثبت همراه شوید.
شنبه 01 اردیبهشت 1397 - 10:54
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :